جایگاه و کاربرد تلویزیون شهری و پروژکتور LED در شهرها

جایگاه و کاربرد تلویزیون شهری و پروژکتور LED در شهرها

پروژکتور ها به طور کلی کاربرد های بسیار متفاوتی دارند، امروزه پروژکتور ها می توانند تصاویر سه بعدی و یا فیلم های سه بعدی را در اتاق شما پخش کنند و شما به کمک پروژکتور ها می توانید یک سینمای خانگی داشته باشید.

پروژکتورها همچنین انواع مختلفی نیز دارند که از معروف ترین ان ها می توان به پروژکتور های جیبی، پروژکتورهای سه بعدی، ویدئو پروژکتور ها، دیجیتال پروژکتور ها، پروژکتورهای ال سی دی و پروژتور های ال ای دی اشاره کرد. در این مقاله سعی کرده ایم به طور اختصاصی توضیحاتی در خصوص پروژکتور های LED ارائه کنیم. اگر مایلید در خصوص این نسل فوق العاده از پروژکتور ها اطلاعات بیشتری کسب کنید با این مقاله همراه باشید.

جایگاه و کاربرد تلویزیون شهری و پروژکتور LED در شهرها

پروژکتور LED بسیار کوچکتر از نمونه هایی هستند که از لامپ های پروژکتور های مرسوم در آن ها استفاده شده است. این پروژکتورها مانند همه نمونه های دیگرشان مزایا و معابی دارند، ممکن است برای شما نمونه ای مناسبی باشند و ممکن است اصلا به کار شما نیایند. برای اینکه بفهمید ایا پروژکتور های ال ای دی نمونه مناسبی برای شماست یا نه باید ابتدا با معایب و مزایای آن اشنا شوید.

همانطور که گفته شد در این پروژکتور ها یک لامپ استفاده نمی شود بلکه پروژکتور های LED رنگ های قرمز، سبز، سفید و آبی LED را از خود ساطع می کنند.

مزایا و معایب پروژکتور های LED چیست؟

طول عمر لامپ در پروژکتور های ال ای دی بسیار بیشتر از دیگر پروژکتور هاست و این اصلی ترین و مهم ترین مزیت پروژکتور های LED محسوب می شود. لامپ در این نوع پروژکتور حداقل 10 برابر دیگر انواع آن عمر می کند.

پروژکتور های LED کوچک، پورتابل و سبک هستند و برای استقاده شخصی بسیار راحت تر انواع دیگر پروژکتور می باشند. همچنین این پروژکتور ها نسبت به همتایان خود کم صدا تر هستند و نیازی به گرم شدن یا سرد شدن دستگاه در آن ها وجود ندارد. این نوع پروژکتور ها می تواند به اینترنت بی‌سیم وصل شود و این کار دریافت داده را برای آن بسیار راحت تر انواع دیگر پروژکتور ها می کند.

جایگاه و کاربرد تلویزیون شهری و پروژکتور LED در شهرها

پروژکتور LED برخلاف همتایان دیگر خود کیفیت رنگ و درخشندگی را پس از گذشت مدت زمانی از استفاده از آن از دست نمی دهد. خیلی کمتر از پروژکتور های لامپی انرژی مصرف می کنند و دیگر در آن ها از لامپ هایی که برای محیط زیست خطرناک است استفاده نشده است.

اما این پروژکتورها همچون تلویزیون های شهری معایبی نیز دارند برای نمونه یکی از معایب آن ها روشنایی آن ها است. تاکنون پروژکتور های ال ای دی 10 تا 1000 لومن تولید شده است.

از دیگر عیب های این تکنولوژی این است که بیشتر مناسب برای استفاده های شخصی است، و نمی توان از آن در سالن های بزرگ و برای همایش های بزرگ استفاده کرد. همچنین یکی دیگر از معایب این پروژکتورها این است که قیمتشان نسبت به دیگر پروژکتور های موجود در بازار بسیار گران تر است.

تلویزیون های شهری و تاثیر آنها بر زندگی روزانه

بطور کلی تلویزیون های شهری را می توان در کنار پروژکتورهای LED در گروه المان های ضروری و مورد نیاز هر شهر قرار داد. کاربردهای این دو المان را بارها و بارها در سطح شهر دیده ایم.

جایگاه و کاربرد تلویزیون شهری و پروژکتور LED در شهرها

تلویزیون های شهری در سالیان اخیر در نقاط مختلفی از شهر مورد استفاده قرار گرفته اند. این تلویزیون ها کاربردهای مختلفی دارند که از آن بین می توان به تبلیغات، اطلاع رسانی های راهنمایی و رانندگی، پیام های فوری همچون اعلام خطر سیل یا زلزله و… اشاره کرد.

این تلویزیون ها دارای دو نوع Indoor و Outdoor هستند که نوع Outdoor‌ آنها همانطور که از نامش مشخص است، در محیط های خارجی مثل شهر مورد استفاده قرار می گیرد. تلویزیون های نوع Indoor را نیز می توان در محیط های داخلی همچون شهربازی، سالن های ورزشی، سالن های فرودگاهی و… استفاده کرد.

آن دسته از تلویزیون شهری که در محیط های خارجی مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا هم ضد آب و هم ضد ضربه هستند. گفتنی است تکنولوژی بکار رفته در این تلویزیون ها به نوعی است که تصاویری که از انها انعکاس می شود در نور خورشید نیز قابل نمایش هستند.

قیمت تلویزیون شهری نیز بسته به نوع آن می تواند بسیار متفاوت باشد. علاوه بر سایز و اندازه این تلویزیون ها، محل استفاده آنها نیز نقش تعیین کننده ای در قیمت دارند؛ بدین معنا که تلویزیون های محیط های داخلی بدلیل حساسیت های کمتری که دارند، از هزینه پایین تری نیز برخوردارند.

منبع:

http://ssa.co.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *